jälgi meid Facebookis->
facebook
sauevald
logotype
deco
img1
img2
img3

Osalustasu soodustused Saue valla munitsipaallasteasutustes

Saue valla munitsipaallasteaias on kehtestatud vanematele osalustasu 20% Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud töötasu alammäärast. Töötasu alammäär on 2019. a 540 eurot.

Juhul, kui lapse ja mõlema vanema või üksikvanema elukoht on osalustasu maksmise kohustuse tekkimise aasta 1. jaanuari seisuga Eesti rahvastikuregistri andmetel Saue vald, laienevad lapsele järgmised soodustused:

1) 50% lapsevanema poolt tasutavast osalustasust kuus ehk 2019. a maksab vanem 54 eurot kuus osalustasu;

2) kui perekonnas on kaks alaealist last, kes käivad üheaegselt lasteasutuses, siis teise lapse eest on soodustus 75% osalustasust kuus ehk 2019. a maksab vanem teise lapse eest 27 eurot kuus;

3) kui perekonnas on kolm või enam alaealist last, kellel on ühised mõlemad vanemad või kes kõik on Eesti rahvastikuregistris registreeritud samal aadressil Saue valla elanikena, on soodustuse suurus kõigi lasteasutuses käivate laste eest 100% osalustasust kuus ehk vanem on kohatasust vabastatud.

Punktides 1. ja 2. nimetatud soodustused laienevad automaatselt juhul, kui laps ja mõlemad vanemad või üksikvanem on kohatasu maksmise kohustuse tekkimise aasta 1. jaanuari seisuga rahvastikuregistri andmetel Saue valla elanikud.

Soodustuse saamiseks on vaja esitada vallavalitsusele eraldi avaldus järgmistel juhtudel:

  1. 1)kolme või enama alaealise lapsega pere puhul. Ka siis, kui kolme või enama lapselisest perest läheb lasteaeda järgmine laps;
  2. 2)kärgpere puhul, kus kasvab kolm või enam alaealist last;
  3. 3)50% ja 75% suuruse soodustuse saamiseks juhul, kui rahvastikuregister ei kajasta perekonna tegelikku koosseisu – tegemist on tegelikult üksikvanema või kärgpere kahe lapsega, kes üheaegselt valla lasteaias käivad.

Soodustuse saamiseks esitatav avaldus kehtib tähtajatult. Andmeid kontrollitakse vallavalitsuse poolt 1 kord aastas 1. jaanuari seisuga ja kui perekond ei vasta enam soodustuse saajatele esitatavatele tingimustele, siis sellest kalendriaastast soodustust enam ei võimaldata.

Täiendavat infot saab haridusspetsialist Lily Roobilt, tel 5302 1854, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Rühmad suveperioodil

RÜHMAD SUVEPERIOODIL:

 

AVATUD ON 18.06- 30.06 Naksitrallide, Limpade ja Pokude rühmaruumid, seoses algava renoveerimisega võivad rühmad muutuda.

 

 

Alates 01.08.2019 on lasteaed taas avatud valverühmadega.

 

NB! Jälgige lasteaia kodulehte juuli viimasel nädalal, kust leiate info augustikuu kohta.

 

Lapse lasteaiajärjekorda panemine

Novembrist 2010. alates on Saue valla elanikel võimalik panna last lasteaiajärjekorda ja näha lapse kohta järjekorras üle interneti.

Vallavalitsuse IT-partneri, OÜ Piksel poolt välja töötatud rakendus asub leheküljel http://lasteaiad.sauevald.ee/ ning selle kasutajaks saab iga lapsevanem end ise internetis registreerida. Uues keskkonnas saab lapsevanem sisestada avalduse lapse lasteaiajärjekorda panemiseks, määrates ka eelistuse, millisesse lasteaeda kohta taotletakse. Hiljem saab sama keskkonna kaudu jälgida, mitmendal kohal laps hetkel Saue valla üldjärjekorras asub.

Ääsmäe lasteaia arengukava

Vabandame, ARENGUKAVA leht ei toimi!

Arengukava saab näha DOKUMENTIDE lehel.

Psühholoog

Ääsmäe lasteaeda teenindab Saue Valla psühholoog Mihkel Velström.

 

Kontakt:   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.